۰ تا ۱۰۰ فلزیاب دیجی کالا

اصولا کسانی که به دنبال خرید دستگاه های فلزیاب، گنج یاب و طلایاب هستند قطعا هدف اکثریت آنها تشخیص فلزات نهان در زمین و کشف طلا و جواهرات باارزش در اعما خاکهاست و کمتر پیدا میشود که افراد بزرگسال برای سرگرمی و صرفا بخاطر تفریح بخواهند خرید لزیاب انجام دهند پس قبل از خرید باید بدانید که هر دستگاهی توانایی کش و تشخیص فلزات را ندارد.
فلزیاب دیجی کالا یکی از دستگاه هایی است که جدیدا مردم از آن استقبال میکنند و صرفا به دلیل نام آشنای دیجی کالا از آن خرید میکنند بدون اینکه بدانند این دستگاه ها قدرت کافی برای تشخیص فلزات را ندارند!!!

 

فلزیاب دیجی کالا

فلزیاب ارزان و تفریحی!

در سرتاسر جهان، شرکت های بسیاری دست به طراحی و تولید فلزیاب ها زده اند ولی تعداد کمتری موفق به تولید دستگاه های باکیفیت شده اند، زیرا که تولید این سیستم ها نیاز به تخصص و تجربه بسیاری دارد و کار هر کسی نیست!
سیستم های باکیفیت از جدیدترین و پیشرفته ترین فناوری و تکنولوژی های روز دنیا بهره مند هستند و زمان و هزینه زیادی صرف تولید آنها شده است، این دستگاه ها پاسخگوی نیازهای اساسی مشتریان میشوند و توانایی تشخیص دقیق فلزات و ایجاد هشدار های تصویری و صوتی را دارند.
اما در کنار این مدل های پیشرفته و قدرتمند قطعا اشخاص یا شرکت هایی هستند که فلزیاب های تفریحی و ارزان تولید میکنند، که بیشتر به درد سرگرمی و گذران اوقات فراغت میخورند و نباید از آنها انتظار فلزیابی و گنج یابی داشته باشید.
کیت های فلزیاب که دیجی کالا اقدام به فروش آنها کرده است در حالت ایده آل ۱۰ سانتی متر حساسیت به فلزات را دارا می باشند و بیشتر مانند برنامه های فلزیاب در گوشی هستند ولی متاسفانه به دلیل نام دیجی کالا و دانش کم خریداران، فروش انجام میشود.

فاکتورهای مهم که باید قبل از خرید فلزیاب به آنها توجه کنیم

  • قیمت

قانون اول در تولید یک وسیله قانون عرضه و تقاضا است و هنگامی قیمت یک محصول کاهش پیدا می کند که تقاضا برای خرید آن کم شود و آن محصول در تیراژ بالا تولید شده باشد
با توجه به اینکه تولید سیستم ها و کیت های فلزیاب اصلی در سراسر جهان به صورت محدود انجام می شود و هیچ دستگاه فلزیابی بصورت انبوه تولید نمی شود( گاهی فروش سالیانه برخی از شرکت های تولید کننده طلایاب در جهان به ۵۰۰۰ عدد هم نمی رسد)، قیمت این دستگاه ها اکثرا بالاست و قابل مقایسه با سایر لوازم الکترونیکی که به بصورت انبوه تولید می شوند نیست و نمی توان انتظار کاهش قیمت زیادی را در این زمینه داشت.

قطعاتی که در این سیستم ها استفاده می شوند اغلب ویژگی های خاص و پیشرفته ای دارند که توسط شرکت های معدودی برای مصارف نظامی مانند ساخت پهپادها و … استفاده می شوند و به این علت قیمت این دستگاه ها نیز افزایش پیدا می کند.
البته ناگفته نماند که در قیمت دستگاه های فلزیاب و طلایاب فاکتور های دیگری نیز موثر هستند از جمله قدرت عمق زنی، دقت کاوش، حذف ذرات، قابلیت تفکیک و اسکن و …

قیمت فلزیاب دیجی کالا بسیار کم است، در مورد فلزیاب ها و کیت های ارزان قیمت، معمولا افرادی که اطلاعات و تجربه کافی ندارند در اینترنت سرچ می کنند و فروشگاه های ارزان قیمتی مانند دیجی کالا را برای خرید انتخاب میکنند، این کیت ها همانطور که از قیمت بسیار پایین آنها مشخص است فقط و فقط برای سرگرمی و تفریح نوجوانان ساخته شده اند و انتظار بیشتر داشتن از آن ها کاملا اشتباه هست!
اگر معماری ساختاری یکی از بهترین این کیت ها را بررسی کنیم به این نتیجه می رسیم که طراح آن هدفش پیدا کردن و کشف فلزات نبوده و تنها سود آوری و درآمدزایی برایش در اولویت بوده است.

 

طلایاب دیجی کالا

 

در واقع دستگاه فلزیاب به سیستمی گفته می شود که علاوه بر توانایی شناسایی و آشکار سازی فلزات زیر خاک، توانایی تفکیک فلزات به دو گروه با ارزش و بی ارزش را نیز دارد.
مفید خواهد بود که با سه مورد از معروف ترین سیستم های تفکیک دستگاه های گنج یاب و طلایاب آشنا شویم:

تفکیک آهن و غیر آهن :

این نوع از تفکیک بیش از ۳۰ سال است که در دستگاه های پالسی و VLF وجود دارد و اولین بار توسط شرکت فیشر آمریکا ابداع شد. در این نوع تفکیک دستگاه طلایاب میتواند آهن را از بقیه فلزات جدا کند و قادر نیست که فلزاتی غیر مغناطیسی را از هم جدا کند و همانطور که از اسم این تفکیک پیداست فلزات غیر آهنی شامل تمامی فلزات به غیر از آهن می شود .

تفکیک با ارزش و بی ارزش :

در این نوع تفکیک فلزاتی مانند طلا،نقره،مس،استیل وآلومینیوم جز گروه فلزات با ارزش و فلزاتی همچون آهن و چدن و مفرغ و برنز و گالوانیزه جزو گروه فلزات بی ارزش قرار می گیرند این نوع تفکیک از سال ۲۰۰۲ اختراع شده است و هم اکنون نیز ۹۰% دستگاه ها این نوع تفکیک را دارند.

تفکیک JUST GOLD :

تفکیک Just Gold فلزیاب روش جدیدی است که از ۲ سال پیش در بعضی از دستگاه های پیشرفته گنج یاب به کار رفته است در این نوع تفکیک، دستگاه فلزیاب فقط فلز طلا را به عنوان با ارزش شناسایی می کند و فلزاتی همچون مس، آلومینیوم، برنز و آهن و …. را به عنوان فلزات بی ارزش تشخیص می دهد
کیت ها و مداراتی که که در واقع با قیمت های بسیار پایین بفروش می رسند به هیچ عنوان چنیین تکنولوژی هایی را در خود ندارند و فقط حساسیت چند سانتی متری به فلز بیرون از خاک دارند.

بنابراین نتیجه می گیریم که کیت های فلزیاب مختلفی که در سطح اینترنت و در فروشگاه هایی (فلزیاب دیجی کالا) که هیچ گونه تخصصی در این زمنیه ندارند فروخته می شوند، به هیچ عنوان توان عملیاتی جهت شناسایی فلزات زیر خاک را ندارند و فقط برای تفریح و سرگرمی ساخته شده اند و در آخر هم یادآور می شویم که نه تنها این کیت ها و مدارات ابتدایی بلکه بسیاری از دستگاه های ارزان قیمتی که با عناوین پر زرق و برق فلزیاب و گنج یاب بفروش می رسند، به هیچ عنوان نمی توانند شما را در پیدا کردن فلزات کمک کنند و بیشتر جنبه سرگرمی برایتان خواهند داشت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید